LAZAR PEARL BLANC DE BLANC 0.75L

760 ден

  • Нето: 750 мл.

На залиха

LAZAR PEARL BLANC DE BLANC 0.75L

Суво пенливо вино направено по шармат технологија и долгогодишно одлежување на сопствен талог, со ароми на зелено јаболко, круша и зрело цитрусно овошје, освежителна киселост и заводлива пенливост.

Вино Брендови
Боја

Бело, Пенливо

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR PEARL BLANC DE BLANC 0.75L”