IMAKO WINERY KAGOR WINE 0.5L

810 ден

На залиха

IMAKO WINERY KAGOR WINE 0.5L

Десертно фортифицирано вино добиено од сортата Вранец надополнето со хербален екстракт од локални македонски треви. Се одликува со темно кафена боја со црвеникави нијанси. Ароми на темно сушено овошје и хербални тонови од кои  доминираат нане и листови на црна боровинка. Раскошно на вкус со ароми на течно чоколадо, сладок корен, бонбони со путер и карамела и долг послевкус на зрна кафе. Бујно и богато вино, нежно слатко и добро избалансирано со пријатни киселини.
Се комбинира со чоколадни минт бомбони, чоколадни тартуфи и десерти со какао.
Препорачана температура на служење:  12-14 °С

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “IMAKO WINERY KAGOR WINE 0.5L”