IMAKO WINERY CUVEE RED CONSTELLATION 0.75L

980 ден

На залиха

IMAKO WINERY CUVEE RED CONSTELLATION 0.75L

Суво црвено вино добиено како бленд на Вранец, Кабарне Совињон и Мерло. Се одликува со длабока рубин боја.  Атрактивно и комплексно вино кое открива раскошни ароми на ситнозрнесто овошје како боровинки, црна рибизла и вишна надополнети со зачински ноти на црн бибер, мелено кафе и поттонови на ловоров лист, морско оревче и ванила.  Вино со одлична структура, моќен полн вкус, елегантни танинии и извонредно долг послевкус. Одличен баланс на танинска структура и  хармонична киселина кои ќе придонесат виното да има потенцијал за зреење во годините кои доаѓаат.
Се комбинира со специјалитети од црвено месо, телешко филе и дивеч.
Препорачана температура на служење: 16-18 °С

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “IMAKO WINERY CUVEE RED CONSTELLATION 0.75L”