CHATEAU KAMNIK TEN BARRELS SYRAH RESERVA 0.75L

2390 ден

Нема на залиха

CHATEAU KAMNIK TEN BARRELS SYRAH RESERVA 2020 0.75L

Суво црвено вино со контролирано и гарантирано потекло.

Боја: интензивна рубин црвена боја

Мирис: капина, црна рибизла и слива, дискретни зачински тонови, мока кафе ванила, сладок корен и темно чоколадо.

Вкус: елегантен полн со одлична структура, кадифени танини, добро интегрирани дабови и долготраен послевкус.

Зреење: 20 месеци во нови буриња од американски и француски даб. Потенцијал за долгогодишно созревање во шише.

Комбинирање: Специјалитети од месо, дивеч со додаток на разни пикантни сосови, како и со разни видови сирења.

Процент на алкохол: 16%

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Сира

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHATEAU KAMNIK TEN BARRELS SYRAH RESERVA 0.75L”
Категорија