CHATEAU KAMNIK PURE ELEGANCE ROSE 0.75L

690 ден

CHATEAU KAMNIK PURE ELEGANCE ROSE 0.75L

Нема на залиха

CHATEAU KAMNIK PURE ELEGANCE ROSE 0.75L

Розе вино направено од мешавина на сортите грозје Санџовезе(46%), Монтепулчиано(20%), Аринарноа(19%), Каберне Сувињон(15%). Со мирис на црвено шумско овошје, малина и јагоди наполнети со бонбонски поттонови и вкус кој е овошен, средно полн и долготраен.

Се конзумира како аперитив, со салата од свежо овошје.

Вино Брендови
Боја

Розе

Сорта на Грозје

Аринарноа, Каберне Совињон, Монтепулчиано, Санџовезе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHATEAU KAMNIK PURE ELEGANCE ROSE 0.75L”
Категорија