CHATEAU KAMNIK MERLOT RESERVA 0.75L

1890 ден

CHATEAU KAMNIK MERLOT RESERVA 0.75L

Нема на залиха

CHATEAU KAMNIK MERLOT SINGLE VINEYARD RESERVA 0.75L

Суво црвено вино произведено 100% од внимателно избрани гроздови од сортата Merlot од сопствените насади во близина на винаријата Камник. Oва вино се одликува со длабока рубин црвена боја со виолетова нијанса. Процесот на 32-месечно одлежување на виното во нови барик-буриња од американски и француски даб резултира во комплексен мирис кој открива овошно-зачински тонови, со доминантна арома на црно и црвено ситнозрнесто овошје, надополнетa со ноти на ванила и кафе. Виното има полн, развиен и елегантен вкус кој изобилува со меки и интегрирани танини, а долготрајниот и пријатен послевкус се карактеризира со сладок корен и чоколада.

Препорачанта температура за конзумирање: 15-18°С
Oва вино совршено се комбинира со специјалитети од месо, особено со дивеч со додаток на разни пикантни сосови, како и со разни видови на сирења.

Алкохол: 15.5%

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Мерло

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHATEAU KAMNIK MERLOT RESERVA 0.75L”
Категорија