BOVIN WINERY VRANEC MY WAY 0.75L

10840 ден

BOVIN WINERY VRANEC MY WAY 0.75L

BOVIN WINERY VRANEC MY WAY 0.75L

Интензивна инфузија на бои на црно и црвен гранат. Аромата и вкусот нудат исклучителна и пријатна робусност на шумско овошје, вишна, дива боровинка, капина со тонови на црна малина поткпрепена со чоколадна збогатеност. Луксузната вискозност се должи на исклучителната трајност и прекрасната заносливост.

Се препорачува да се служи на температура од 15ºC – 17ºC

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN WINERY VRANEC MY WAY 0.75L”
Категории ,