-5%

BOVIN WINERY IMPERATOR VRANEC 0.75L

1440 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 15ºC – 17ºC
  • Сорти од грозје: 100% вранец

На залиха

BOVIN WINERY IMPERATOR VRANEC 0.75L

Император е уникатно вино произведено од сортата Вранец, од доцна берба од избрано грозје од лозовите насади на Бовин. Вино со длабока, црвена боја и интензивна арома на шумски плодови како боровница, „мајка на дрвото” – рrunus spinosa, рибизла и киселкасти цреши. Вкусот ја следи аромата, е јак и свеж.

Се препорачува да се сервира на трпеза со свинско месо, јагнешко и помасна риба, на температура од 15-17’C.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN WINERY IMPERATOR VRANEC 0.75L”
Категории , ,