BOVIN WINERY EUPHORIA CUVEE 0.75L

990 ден

BOVIN WINERY EUPHORIA CUVEE 0.75L

Ново вино од Винарија Бовин – Еуфорија куве. Бело полусуво вино, направено од мешавина на Пино Гриџо и Темјаника со овошен и свеж вкус.

Има ноти на цитрусно и егзотично овошје, зелено јабоко и праска.

Одлично оди во комбинација со азиска кујна, морска храна, паста, тврдо сирење и овошна торта.

Ограничено производство на само 5000 литри.

 

Сорта на Грозје

Пино Гриџо, Темјаника

Вино Брендови
Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN WINERY EUPHORIA CUVEE 0.75L”
Категории ,