BOVIN SYRAH-SHIRAZ SUPERIOR 0.75L

800 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: СУПЕРИОРНО суво црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 12ºC – 14ºC
  • Сорти од грозје: 100% Сира – Шираз

На залиха

BOVIN SYRAH-SHIRAZ SUPERIOR 0.75L

Ова вино е магнет за вистинските конесери на виното. Искрива темна рубин боја со нијанси слични на гранит. Во виното моќно се чувствуваат мириси на палма, маслина, бибер. Кога во чаша, виното има постојан сладок вкус на мали, зрели, црвени овошја.

Ова Шираз се препорачува да се сервира на температура од 15-17°C на трпеза со дивеч на скара, гарниран со мармалад од црвени овошја и бобинки, печено говедско и свинско или со вкусни македонски јадења со бамја.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Сира

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN SYRAH-SHIRAZ SUPERIOR 0.75L”
Категории ,