BOVIN SAUVIGNON BLANC 0.75L

640 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво бело вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 8ºC – 10ºC
  • Сорти од грозје: 100% Совињон блан

 

Нема на залиха

BOVIN SAUVIGNON BLANC 0.75L

Совињон Блан од Бовин е прекрасно, суво, бело вино со нагласени овошни и хербални ароми. Бледо-жолта боја, со нијанси на зелена, ова вино има одличен мирис со нота на зелено јаболко, овошја и трева. Свежиот вкус на ова Совињон Блан најмногу потсетува на јаболка. Ова одлично вино е најдобро соодветно изладено на температура од 8-10°C со пилешко, риба, ракови и школки и посебно со разни видови сирења.

Вино Брендови
Боја

Бело

Сорта на Грозје

Совињон бланк

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN SAUVIGNON BLANC 0.75L”
Категории ,