BOVIN MERLOT BARRIQUE 0.75L

990 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: БАРИК суво црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 15ºC – 17ºC
  • Сорти на грозје: 100% Мерло

На залиха

BOVIN MERLOT BARRIQUE 0.75L

Мерло Барик е премиум суво црвено вино произведено од одбрани лозови насади, на јужно-западната страна на Лепово Брдо, а потоа зреено 12 месеци во македонски дабови буриња. Ова вино се одликува со пурпурно-црвена боја, со прекрасно чист одсјај и комплексно овошна, зачинска нота на мармалад од црни цреши, печено кафе, темна чоколада и мирис на бибер. Вкусот е богат, полн и долготраен со ароми на цреши во темна чоколада и моќно нагласени, меки танини.

Сервирајте со бифтек, печено телешко, македонска кујна, посебно со печени костени на собна температура меѓу 15-17°C.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Мерло

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN MERLOT BARRIQUE 0.75L”
Категории ,