BOVIN KLEOPATRA 0.75L

720 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: полумино црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Локалитет: Лепово
  • Препорачана температура: 12ºC – 14ºC
  • Грозје сорти: 100% Каберне Франк

На залиха

BOVIN KLEOPATRA 0.75L

Клеопатра е првото вино од овој регион добиено од сортата грозје Каберне Франк од лозовите насади на Бовин. Карактеризира со рубин-црвена боја со мирис на калинки, брусница и други црвени плодови богати со витамин Ц. Има добро избалансиран вкус и мирис. Се препорачува за сите прилики со сите видови сирење, лесни салати и пилешко на температура од 12-14 ºС.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне франк

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN KLEOPATRA 0.75L”
Категории ,