-11%

BOVIN CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 0.75L

920 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: БАРИК суво црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 15ºC – 17ºC
  • Сорти од грозје: 100% Каберне Совињон

На залиха

BOVIN CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 2019 0.75L

Каберне Совињон Барик на винаријата Бовин е квалитетно суво црвено вино произведено од избрани сорти на јужно-западната страна на Лепово Брдо, зреено 12 месеци во македонски дабови буриња. Ова вино се одликува со пурпурно-црвена боја типична сортата Каберне одгледувана на јаглеродна почва, со овошна арома на зрела црна рибизла и слива. Богато со меки танини, полно и долготрајно со ароми на зрели овошја и послевкус на ванила и кафе. Со соодветно складирање, во ова вино може да уживаме и во следните 10-15 години.

Најдобро е сервирано со бифтек, печено јагнешко, пршута и зрели сирења на температура од 15-17’C.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне Совињон

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 0.75L”
Категории , ,