-6%

BOVIN ANA MARIJA ROSÉ 0.75L

580 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво розово вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 8ºC – 10ºC
  • Сорти од грозје: 50% каберне Совињон, 50% Санџовезе

На залиха

BOVIN ANA MARIJA ROSÉ 0.75L

Ана Марија од Бовин е суво розе вино произведено од сорите Санџовезе и Каберне Сувињон кое подложи на кратка ладна мацерација од каде ја добиваме деликатната интензивна розе боја. Мирисот е полн со рози, дива јагода, цреша и калинка. Иако има само малку остаток на шеќер, свежото овошје помага да се балансира слаткоста. Атрактивниот микс на мириси, свежината до средната слаткост го прави ова вино идеален летен пијалок. Најдобро е кога се комбинира со бело сирење, салати и ладни јадења, риба и школки, или пак како придружник на овошна торта. Се препорачува да се служи на 8-10°C.

Боја

Розе

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне Совињон, Санџовезе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN ANA MARIJA ROSÉ 0.75L”
Категории , ,