MUMM GRANDE GORDON 0.75L

4690 ден

MUMM GRANDE GORDON 0.75L

Mumm Grand Cordon ги изразува сите нијанси на сортата на грозје Пино Ноар од регионот во Франција.

Ароматичното богатство и сложеност се нагласени со допири на ванила и пециво, сушено овошје, квасец и мед.

Секоја голтка од овој структуриран, вински шампањ ослободува интензивни и сложени вкусови на свежо овошје, пред да се претвори во долг финиш кој е моќен и свеж.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MUMM GRANDE GORDON 0.75L”
Категории ,