3720 ден

UMIKI JAPAN WHISKY 0.5L

Во јапонската култура, океанот е извор на животот, а борот го претставува домот на боговите, симбол на вечноста. Кога двата концепта ќе се сретнат и ќе се преточат во материјалниот свет, не може да произлезе ништо друго освен жива вода, односно чиста десалинирана океанска вода измешана со јапонско слад виски, дестилирана на брегот на океанот и со виски од зрно увезено од области со традиција, конечно созреано во Јапонски борови буриња. Деликатес во кој самото име го отсликува световното потекло на алкохолот (умиокеан, ки-дрво), но и симболичките, нудејќи дегустација која, велат Јапонците, ги допира и сетилата и духот! Колекцијата на љубителите на виски мора да содржи повеќенаградувано јапонско виски, а Umiki Ocean Fused е повеќе отколку што би замислиле, со уникатната техника на производство рефлектирана и во неговите прекрасни ароми.

Забелешки за дегустација:

Мирис: деликатни солени нијанси, потопени во пријатен мирис на путер, слатка карамела и тонови на сено.

Вкус: Обилни ароми на свеж кроасан, исполнет со путер и џем од кајсии, разгалени со фини цветни ветришта и деликатна мешавина на зачини.

Финиш: Слатка и нежна, со кремасти путер акценти и многу посебна цветна свежина.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “UMIKI JAPAN WHISKY 0.5L”