THE POGUES IRISH WHISKEY 0.7L

1060 ден

  • Ирско виски
  • Нето: 700 мл.
  • Алкохол: 40%

На залиха

Ирско виски од бендот The Pogues и West Cork Distillers . Се вели дека вискито Pogues има најголема содржина на слад од кое било мешано ирски виски и е развиено од Бери Волш и Френк Мекхарди.

Непце: мазно и кремасто, тофи, ванила, допир на темно чоколадо, со малку овошје со праска.

Финиш: Темно чоколадо,  ванила.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “THE POGUES IRISH WHISKEY 0.7L”