THE FAMOUS GROUSE WHISKY 1L

1390 ден

На залиха

THE FAMOUS GROUSE WHISKY 1L

Омилено виски на Шкотска повеќе од 40 години

Супериорен вкус . Нашата мешавина од слад се одмора подолго за мазност и се филтрира на повисока температура за збогатување

Незаменлив квалитет . Секое буре се забива пред да се измеша за да се обезбеди највисок квалитет и конзистентност од серија во серија

Несомнено вештачење д. Бескомпромисна посветеност на мајсторството на мешавината и единствена инвестиција во квалитетот на дрвото

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “THE FAMOUS GROUSE WHISKY 1L”