THE DALMORE PORT WOOD RESERVE WHISKY 0.7L

5590 ден

На залиха

THE DALMORE PORT WOOD RESERVE WHISKY 0.7L

Плод на експериментите на Далмор со буриња од целиот свет, овој резерват од пристаниште дрво се спојува со тешкото виски на Далмор со густо овошје и зачин. Најпрво созрева во американски бурбонски буриња од бел даб, а потоа се доработува во пристанишни цевки од W&J Graham пред да се флашира со 46,5%. Кремаст и овошен со контролирана сладост.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “THE DALMORE PORT WOOD RESERVE WHISKY 0.7L”