TEELING WHISKEY SMALL BATCH 0.7L

1590 ден

TEELING WHISKEY SMALL BATCH 0.7L

Водечкиот израз од Даблинскиот Teeling, ирското виски Small Batch е направено со мешавина од виски од слад и зрнести виски, првично одлежени во екс-бурбонски буриња. Прекрасно со целосен вкус, со многу свежо овошје, кремаста ванила и живи ноти за зачини за уживање.

Забелешка за дегустација

Нос: Косена трева и цвет од портокал. Бибер, ноти на ванила, пита од јаболка и капини.

Непце: зачинето, богато непце со желе од ливчиња од роза и урда од лимон. Кремаста ванила, ноти на сушени билки и цимет.

Финиш: Цветна, билна завршница.

Севкупно: Вкусно кремаста, зачинета и богата ирска мешавина.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TEELING WHISKEY SMALL BATCH 0.7L”