TEELING WHISKEY SINGLE GRAIN 0.7L

1990 ден

TEELING WHISKEY SINGLE GRAIN 0.7L

Целосно уникатен стил во рамките на ирското виски, поместувајќи ги границите на конвенцијата, на пресекот каде старото се сретнува со новото.

Ирското виски „Teeling Single Gran“ е направено со употреба на неконвенционална каша која се состои од 95% пченка и 5% слад јачмен кој е тројно дестилиран и созреан исклучиво во француски дабови буриња со црвено вино Ex-Cabernet Sauvignon од Калифорнија, произведувајќи навистина уникатно ирски виски.

Забелешка за дегустација

Нос: Медено месо од јаболко и црвено грозје, слатко и малку цветно со мирисна ванила и зачин, испарено млеко и кафеав шеќер.

Непце: На непцето има газа, но е лесна и маслена со растителна сушена брусница.

Финиш: Во златен сируп тарт и сладок крем од јајца сега со зачинети житарки.

Ова е целосно пријатно жито виски, слатко и прилично лесно, но полно со вкус.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TEELING WHISKEY SINGLE GRAIN 0.7L”