-5%

2270 ден

SHACKLETON WHISKY 0.7L

Вискито од мешан слад Shackleton од Charles Mackinlay & Co во Велика Британија се влева во сјајно полираната чаша во сончево жолта нијанса што привлекува очи. Елегантното виски нуди интензивни ароми на слад, трева и дрво кога мирисаат.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SHACKLETON WHISKY 0.7L”