ROYAL SALUTE 21years Whisky 0.7L

14310 ден

ROYAL SALUTE 21years Whisky 0.7L

ROYAL SALUTE 21years Whisky 0.7L BLUE

е бренд на луксизен бленд на шкотско виски, направен во чест на денот на крунисувањето на кралицата Елизабета II во 1953 година.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “ROYAL SALUTE 21years Whisky 0.7L”