11000 ден

На залиха

OCTAMORE 14.1 WHISKY 0.7L

Octomore 14.1 е столбот на серијата и нуди неопходна споредба од другите изрази. Дестилиран од 100% шкотски континентален концерт јачмен и слад до 128,9 PPM, созреан е во бурбонски буриња со прво полнење. Нотите на ванила, слатка карамела и светли цитрус го балансираат препознатливиот чад на Октомор.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “OCTAMORE 14.1 WHISKY 0.7L”