NIKKA DAYS LUX GLASS PACK 0.7L

3290 ден

NIKKA DAYS LUX GLASS PACK 0.7L

Нема на залиха

NIKKA DAYS LUX GLASS PACK 0.7L

Nikka Days е брилијантно светло мешано јапонско виски од легендарниот производител Nikka, во кое има духови од дестилериите Miyagikyo и Yoichi. Ова виски деликатно ги балансира овошните и слатките вкусови. Сончевото пакување сигурно ќе го разубави и вашиот ден!

Нос: Свежа јаболка, круши, медена диња и јагода, масло од портокал, слаткост од слад и чизкејк од лимон.

Ноти: Нежни и кремасти, печени ореви, јаболко од тофи, ванила, освежувачко со сочно јаболко.

Завршни: нотиКраставица,лимон, путер посеан со шеќер и мешун од ванила.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “NIKKA DAYS LUX GLASS PACK 0.7L”