KAMIKI ORIGINAL JAPAN WHISKY 0.5L

5190 ден

Нема на залиха

KAMIKI ORIGINAL JAPAN WHISKY 0.5L

Првото јапонско и единствено виски во светот завршено во кедар буриња, со уникатен мазен вкус и арома на сандалово дрво, кое не може да се произведе никаде на друго место. Со 48% содржина на слад виски со највисок квалитет од целиот свет, кој се топи и создава уникатни мешавини благодарение на чистата јапонска изворска вода. Камики е роден во Нара, свето место со многу храмови во 8 век, од каде што го добил името „Бог здив“

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KAMIKI ORIGINAL JAPAN WHISKY 0.5L”