KAMIKI INTENSE WOOD JAPAN WHISKY 0.5L

5580 ден

Нема на залиха

KAMIKI INTENSE WOOD JAPAN WHISKY 0.5L

Kamiki Blended Malt Intense Wood е мешан слад базиран на јапонски слад, како и на слад од целиот свет. По блендирањето, вискито беше завршено во буриња Јошино-Суги (јапонски кедар). Ова интензивно дрво беше завршено дополнително долго во кедровите буриња пред да се флашира со 48% алкохол во шише од 500ml.

Нос: цвет од цитрус, летни јаболка, суво грозје и сливи

Непце: многу влијанија од дрво со чад, печено дрво, сливи, јаболка и суво грозје

Финиш: сандалово дрво, бибер и цимет

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KAMIKI INTENSE WOOD JAPAN WHISKY 0.5L”