JURA JOURNEY SINGLE MALT WHISKY 0.7L

2400 ден

На залиха

JURA JOURNEY SINGLE MALT WHISKY 0.7L

Со вкус, суптилен чад и сладост во совршена рамнотежа. Бојата на овој пијалок е килибарно злато. Со ароми на зачин од ванила, цитрус и малку лесен чад. Вкус на цимет, круши, пекани.  Jura Journey е созреано во американски бел даб екс-бурбонски буриња.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “JURA JOURNEY SINGLE MALT WHISKY 0.7L”