JURA 12Y SINGLE MALT WHISKY GLASS PACK 0.7L

2820 ден

JURA 12Y SINGLE MALT WHISKY GLASS PACK 0.7L

Прекрасен мал сет за подароци од Jura, кој убаво ве поставува со шише Јура 12ка и две брендирани тамблери, за да можете да уживате во шериеното виски од островот.

Забелешка за дегустација од The ​​Chaps во Master of Malt

Нос Јапчен јачмен, бело вино, цимет, диња.

Непце Чоколадна празнина, круша, порција пиперка слад подвиткано.

Финиш: шербет лимоните и султаните.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “JURA 12Y SINGLE MALT WHISKY GLASS PACK 0.7L”