GLENMORANGIE GRAND VINTAGE MALT 1996

64840 ден

GLENMORANGIE GRAND VINTAGE MALT 1996

GLENMORANGIE GRAND VINTAGE MALT 1996

Кремасто, интензивно и сочно – ова се само дел од работите кои го опишуваат најновото и најстарото виски на Glenmorangie, наречено GRAND VINTAGE MALT 1996.

Креацијата на ова виски е уникатна, со тоа што мајсторите за виски во Glenmorangie ги бирале совршените бочви во кои ќе ги складираат и зреат своите вискија.

Glenmorangie Grand Vintage Malt 1996 е најстарото виски кое е зреено во специјални буриња, благодарение на што свежите и цветни ароми, како и луксузната кремавост се беспрекорно нагласени со зреењето.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GLENMORANGIE GRAND VINTAGE MALT 1996”