2990 ден

На залиха

Внимателно созреан во најдобрите американски дабови и европски дабови шери буриња најмалку 12 години, се топи во дабови брачни мелодии за да ги создаде своите слатки и суптилни дабови вкусови.Крем, со долг, мазен и пријатен финиш, Glenfiddich 12 year old е совршен пример за уникатниот стил на Glenfiddich  е широко прогласен за најдобар Single Malt.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GLENFIDDICH 12Y 0.7L”