GLEN MORAY 15Y Single Malt Whisky 0.7L

2660 ден

GLEN MORAY 15Y Single Malt Whisky 0.7L

Глен Мореј 15-годишниот е созреан во комбинација од бурбон и шери буриња. Богато, слатко и полно виски со ноти на зачинето темно чоколадо и путер тофи.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GLEN MORAY 15Y Single Malt Whisky 0.7L”