CHIVAS REGAL 15 YEARS 0.7L

3490 ден

CHIVAS REGAL 15 YEARS 0.7L

На залиха

CHIVAS REGAL 15 YEARS 0.7L

Chivas XV е славенички начин да уживате во мешано шкотско виски. Оваа мешавина е поставена да мирува минимум 15 долги години  – така што богатите вкусови се подготвени за уживање во миг. Спарувањето на ова долго созревање со селективна завршница  во бурињата со коњак резултира со навистина луксузен и кадифеен финиш. Со ноти на богати султани и допири на топол цимет, ова е мешавина со која вреди да се наздрави.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHIVAS REGAL 15 YEARS 0.7L”