BRUICHLADDICH SINGLE MALT WHISKY 0.7L

3590 ден

Bruichladdich Classic Laddie Scottish Barley Single Malt Whisky 0.7L

Classic Laddie е шкотско виски со едно слад, кое е внимателно склопено од индивидуално избрани буриња од различни возрасти за да го прикаже класичниот, цветен и елегантен стил на куќата Bruichladdich. Непечен, тоа е нашиот потпис флаширање и дефинитивниот Bruichladdich. Направен од 100% шкотски јачмен, дестилиран со капки, а потоа созреан за целиот свој живот на премиум американски даб Islayin, Classic Laddie е доказ за квалитетот на нашите состојки. Во дестилеријата Bruichladdich, целото наше виски е неизладено филтрирано и без додадена боја.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BRUICHLADDICH SINGLE MALT WHISKY 0.7L”