BENRIACH 10Y SINGLE MALT SCOTCH WHISKY 0.7L

3290 ден

На залиха

BENRIACH 10Y SINGLE MALT SCOTCH WHISKY 0.7L

Овој богат и нијансиран единечен Singl Malt шкотски виски мами со ароми на путер и свежа кајсија. Непцето дава кадифен слоеви од ванила, путер и мока обвиткани во чад од камперски оган, завршувајќи со зачин за печење.

BenRiach стар 10 години е класичен Speyside по карактер. Формулата за буре се фокусира на буриња поранешни бурбон и екс-шери – токму видовите на дрво што ги сакаме во BenRiach. Овој свеж, жив и полн со овошје сингл малт доловува ТОПЛИ ЗАЧИНИ, ЗЕЛЕНИ ЈАБОЛКА, СУВИ Кајсии, праска и БАНАНА со суптилни допири на анасон, кора од лимон и јачмен.
43%

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BENRIACH 10Y SINGLE MALT SCOTCH WHISKY 0.7L”