TEQUILA TERESA DEL CASTILLO BLANCO 0.7L

790 ден

На залиха

TEQUILA TERESA DEL CASTILLO BLANCO 0.7L

Текилата е направена од Вебер Азул Агаве, позната и како сина агава, од регионот Халиско. Најмногу текила доаѓа од овој регион.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TEQUILA TERESA DEL CASTILLO BLANCO 0.7L”