-5%

CASA NOBLE ANEJO TEQUILA 0.7L

3990 ден

На залиха

CASA NOBLE ANEJO TEQUILA 0.7L

Трпението е тајната состојка на нашиот познат Añejo. Одлежено цели две години во нови француски дабови буриња, сложените ароми на сушено овошје и зачини ги надополнуваат вкусовите на тост даб, котлети, ванила и слатко зготвена агава.

  • ОСТАРЕНИ ДО СОВРШЕНИЕ

    Додека повеќето Añejos поминуваат само една година во буре, Casa Noble Añejo одмара две години во нови француски дабови буриња. Оваа количина на трпение создава прекрасен израз на пиење кој е и сложен и вкусен. Нашите буриња се мешаат за да се добие совршена рамнотежа на слатки, бавно варени ноти на агава и скапоцени ноти од ванила, тофи и зачини за печење од бурето.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CASA NOBLE ANEJO TEQUILA 0.7L”