-15%

ZACAPA AMBAR 12Y CENTENARIO RUM 1L

2790 ден

На залиха

ZACAPA AMBAR 12Y RUM 1L

Мешавина од рум од 4 години до 12 години.

Вкус: мек вкус кој потсетува на ванила, морско оревче, цимет, зачини.
Парфем: слатка и зачинета арома.
Боја: килибар.

Комбинацијата на стареење на голема надморска височина и разновидноста на повторно употребени дабови буриња создава комплексен рум со богата арома и вкус.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “ZACAPA AMBAR 12Y CENTENARIO RUM 1L”
Категории , , Ознаки: ,