-8%

3690 ден

На залиха

ZACAPA 23Y RUM 0.7L

Ултра премиум рум, создаден во 1976 во градот Закапа,Гватемала, по повод 100 годишнината од постење на истоимениот град.

  • Произведен од шеќерната трска позната уште како “virgin honey” која се зрее во бурбон и шери буриња на надморска височина од 2,300 метри.
  • При производство се користат старите методи на зреење, а самиот пијалак е мешавина од румови со различна возраст од 6 до 23 години.
  • Прв рум производ кој е “пензиониран” во Интернационалниот “Hall of Fame” на рум производи одкако бил победник 4 години по ред.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “ZACAPA 23Y RUM 0.7L”