POPOVA KULA DOMASNA ZOLTA RAKIJA 0.5L

1550 ден

  • Нето: 500мл.
  • Алкохол: 42%
  • Старост: 6 години
  • Боја: Жолта

На залиха

Домашна Жолта е лозова ракија направена од одбрано грозје со врвни квалитети, ферментирано, дестилирано и чувано по традиционална технологија. Има богата, комплексна и доминантна арома. Има моќен доброструктуриран и долготраен вкус, а во исто време е многу питка и нежна. Да се сервира како аперитив или како дигестив.

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA DOMASNA ZOLTA RAKIJA 0.5L”