POPOVA KULA BOZICA RAKIJA 0.7L

1000 ден

На залиха

POPOVA KULA BOZICA RAKIJA 0.7L

Многу стара (МС) жолта ракија направена со дестилација на фино вино и зреена со години во дабови буриња во кои пред тоа зрееше вино. Има богата, комплексна и доминантна арома. Има моќен добро структуриран и долготраен вкус, а во исто време е многу питка и нежна. Се сервира и како аперитив и како дигестив. Пробајте ја – поубава е од најубaвата

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “POPOVA KULA BOZICA RAKIJA 0.7L”