CHATEAU KAMNIK SIGNATURE OAK AGED GRAPE BRANDY 0.7L

1149 ден

Нема на залиха

CHATEAU KAMNIK SIGNATURE OAK AGED GRAPE BRANDY

Лимитирана серија на гроздова ракија добиена со дестилација на вино од трпезната сорта Викторија, зреена 24 месеци во француски дабови буриња со капацитет од 400 литри. Се одликува со златно-жолта боја со килибарна нијанса, богата комплексна арома на сортата во комбинација со дрво и ноти на дим и ванила, со полн долготраен и слаткаст вкус.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHATEAU KAMNIK SIGNATURE OAK AGED GRAPE BRANDY 0.7L”