CHATEAU KAMNIK MUSCAT HAMBURG GRAPE BRANDY 0.5L

1049 ден

CHATEAU KAMNIK MUSCAT HAMBURG GRAPE BRANDY 0.5L

Нема на залиха

CHATEAU KAMNIK MUSCAT HAMBURG GRAPE BRANDY 0.5L

Kамник гроздовата ракија, направена од 100% добро созреано грозје од сортата Muscat Hamburg. Внимателно се извршени ферментација и дестилација за да се добијат пријатен и и богат мускатен мирис на рози и извонреден вкус. Созревањето е во иноксни танкови, помеѓу 6 и 12 месеци.

Содржина на алкохол: 43%

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHATEAU KAMNIK MUSCAT HAMBURG GRAPE BRANDY 0.5L”