1020 ден

  • Нето:700 мл

На залиха

KAHLUA 0.7

Ова е пијалок за десерт, роден во Мексико. Се одликува со богата боја и арома на кафе. Пијалокот Каhlua има јачина од 20%до 36% алкохол. Може да се пие и одделно и во комбинација со кафе, крем, додадено на коктели и десерти. Како и сите слатки ликери, калуа се смета повеќе како женски пијалок, но во срцето на вистински маж ќе најде мало и пријатно место, особено ако искрено го сака кафето.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KAHLUA 0.7”