HEERING CHERRY LIQUEUR 0.7L

1890 ден

HEERING CHERRY LIQUEUR

На залиха

HEERING CHERRY LIQUEUR

Ликер на база на цреша од сортата Стивенс , дива цреша родена во Данска.
За да се направи Херинг, црешите се пресуваат и и сокот и пулпата се префрлаат во дрвени тенџериња каде се спојуваат со алкохолот. Оттука, смесата се одржува во движење неколку месеци за да се добие максимална екстракција на овошната арома.
Откако ќе заврши мешавината од алкохол од цреша, тајни ботанички состојки и шеќер, ликерот од цреша Херинг мора да мирува најмалку 3 до 5 години пред да се флашира.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “HEERING CHERRY LIQUEUR 0.7L”