242000 ден

На залиха

LOUIS LXIII 0.7L

LOUIS XIII Classic декантерот остана врвен израз на нашите најдобри eaux-de-vie од 1874 година, извонредна мешавина добиена од Grande Champagne terroir, првиот cruz во регионот на Коњак.

Најдобрите и најскапоцените eaux-de-vie, направени со користење на грозје одгледано во Grande Champagne – врвниот cruz во регионот на Коњак – внимателно се мешаат со текот на годините за да се создаде коњак во секој декантер LOUIS XIII Classic. Потеклото и времето се самата суштина на коњакот LOUIS XIII. Секоја капка претставува фино подесен занает пренесен од една генерација на подрумски мајстор на друга. Eaux-de-vie полека стареат во старите Limousin tierçons (традиционални стари француски дабови буриња). Секоја голтка е вкус на времето.

Ниту еден од овие декантери не е ист. Рачно изработен од вешти занаетчии од најдобрите европски кристални куќи, секој декантер е индивидуално нумериран и единствен. Препознатливиот дизајн, со минимален златен врат од 18 карати и 10 карактеристични шилци на секоја страна, е инспириран од колба од 16 век откриена од местото на битката кај Јарнак, Франција, а подоцна во сопственост на основачот на LOUIS XIII, Пол- Емил Реми Мартин. Коњакот LOUIS XIII (70cl) има мал NFC чип интегриран во затворачот од плута што овозможува беспрекорно поврзување на клиентите со LOUIS XIII Society, приватен клуб, каде што членовите можат да уживаат во ексклузивна содржина, искуства и персонализирани услуги.

LOUIS XIII Classic декантерот е прекрасно претставен во препознатлива црвена витрина со современи дизајнерски карактеристики и ја задржува иконската црвена боја. Кофетот нуди ново искуство на отворање кое потсетува на моментот во гастрономски ресторан кога се крева клошот за да се открие задоволствата внатре. Кофетот доаѓа во комплет со интегриран екран со огледало за прикажување на декантерот дома, како и посветена книга за да откриете повеќе за LOUIS XIII.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LOUIS LXIII COGNAC 0.7L”