2990 ден

  • Нето: 700мл.
  • Алкохол: 40%
  • Пакување: Кутија

Нема на залиха

COURVOISIER VSOP 0.7L +Box

Нежен букет и одличен баланс на дабови и егзотични вкусови. Аромата е суптилна и хармонична, со нијанси на ванила и бадем на скара, а финишот остава убаво, нежно сеќавање. Создаден од грозје избрано од двата најдобри и најексклузивни региони во областа Коњак. Коњакот Courvoisier VSOP е уникатно изработен за повисок квалитет.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “COURVOISIER VSOP 40% 0.7L”