-9%

UKIYO JAPANESE CHERRY BLOSSOM GIN 0.7L

2090 ден

UKIYO JAPANESE CHERRY BLOSSOM GIN 0.7L

Во Јапонија, има минлив период во текот на пролетта кога цветањето на сакура (цреша) е во полн цут. Во традицијата позната како „Ханами“ луѓето тргнуваат да го прослават цутењето на овие цветови и промената на сезоната.
Дестилиран со 11 ботанички состојки, вклучувајќи цвет од сакура и лист сакура, јапонскиот џин Ukiyo дава деликатни ароми на цветови и остар, освежувачки профил на вкус. Хармоничен баланс на традиционални ботанички и цветни акценти, совршено се комбинира со врвниот тоник. Укијо јапонските пијалоци се родени во Чиба, источно од Токио, а се прават со ориз т.е
мајсторски дестилирани во нашите изрази на џин и водка

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “UKIYO JAPANESE CHERRY BLOSSOM GIN 0.7L”