-11%

2790 ден

 

  • Нето: 500мл
  • Алкохол: 47%

 

 

На залиха

MONKEY 47 GIN 0.5L

Сув џин 𝑴𝒐𝒏𝒌𝒆𝒚 47 𝑺𝒄𝒉𝒘𝒂𝒓𝒕𝒛𝒘𝒂𝒍𝒅 се дестилира во регионот Шварцвалд во Германија. „47“ во името доаѓа и од 47 користени ботанички производи и од 47% алкохол.
𝑴𝒐𝒏𝒌𝒆𝒚 47 е направен од 47 ботанички состојки, вклучувајќи смрека, лимета, лимон, бадем, багрем, ангелика, жалфија, слатки, смрека, каранфилче, лаванда, јасмин, морско оревче, бобинки и цимет.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MONKEY 47 GIN 0.5L”